هیات منصفه سرگرمی کاربران سرگرمی هزار و یک شب

هیات منصفه: سرگرمی کاربران سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فهرستی از فیلم‌هایی که باید دید

هفتاد و پنجمین دوره جایزه گلدن گلوب شبیه به یک مجلس ترحیم بود با این تفاوت که همگی لبخند به لب بودند، ‌لباس‌های مشکی بر تن زنان این دوره از مراسم به همراه پارچه

فهرستی از فیلم‌هایی که باید دید

فهرستی از فیلم هایی که باید دید

عبارات مهم : جایزه

هفتاد و پنجمین دوره جایزه گلدن گلوب شبیه به یک مجلس ترحیم بود با این تفاوت که همگی لبخند به لب بودند، لباس های مشکی بر تن زنان این دوره از مراسم به همراه پارچه های مشکی الصاق شده است به کت و شلوار مردان حاضر در اعتراض به آزار و اذیت های جنسی مرسوم در هالیوود بود.

آش آنقدر شور شده است بود که تمام جوایز سینمایی امسال تحت تاثیر این رسوایی باشد، ولی چیزی که این مراسم جهت ما به همراه داشت نه این حاشیه ها که فهرستی از فیلم ها و سریال هایی است که می دانیم ارزش وقت گذاشتن و دیدن دارد، اگر اسکار را مراسمی سیاست زده بدانیم جایزه ای که اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به منتخبانش می دهد کمتر رنگ و بوی سیاسی دارد.

فهرستی از فیلم‌هایی که باید دید

شگفتی شروع شد

بهترین فیلم هر لحظه جزو مهم ترین جوایز هر مراسم سینمایی هست. گلدن گلوب امسال هم از این قضیه مستثنی نیست، در فهرست نامزدهای عالی ترین فیلم درام امسال فیلم «دانکرک» از کریستوفر نولان و البته فیلم تازه اسپیلبرگ به نام «پست» به چشم می خورند، هر چند فیلم تازه نولان آنقدر توی ذوق منتقدان و تماشاگران زده است که کسی هم فکر نمی کرد برنده جایزه باشد ولی فیلم «پست» با بازی تام هنکس و مریل استریپ گزینه جذابی بود.

هر چند در انتهای این بخش جایزه عالی ترین فیلم درام به «سه بیلبورد خارج از اِبینگ، میزوری» رسید.

هفتاد و پنجمین دوره جایزه گلدن گلوب شبیه به یک مجلس ترحیم بود با این تفاوت که همگی لبخند به لب بودند، ‌لباس‌های مشکی بر تن زنان این دوره از مراسم به همراه پارچه

«شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دل تورو» هم یکی از فیلم های پر شانس بود که دستش از جایزه مهم کوتاه ماند.

هر چند این فیلم با نامزدی در هفت شاخه در جوایز امسال رکورددار بود.

فیلم دیگر این بخش «مرا به نامت صدا کن» ساخته لوکا گوادانینو بود؛ درامی که هر چند جایزه انجمن منتقدان سینمایی لس آنجلس را از آن خود کرده بود، ولی دستش به گوی طلایی نرسید.

فهرستی از فیلم‌هایی که باید دید

فهرست دیدنی

بخش دیگر جالب این جایزه مربوط به عالی ترین کارگردانی هست. بخشی که جهت مخاطبان فهرستی از فیلم هایی را به جا می گذارد که ارزش دیدن دارند.

هفتاد و پنجمین دوره جایزه گلدن گلوب شبیه به یک مجلس ترحیم بود با این تفاوت که همگی لبخند به لب بودند، ‌لباس‌های مشکی بر تن زنان این دوره از مراسم به همراه پارچه

در این بخش هم نام های آشنایی وجود دارد؛ گیلرمو دل تورو (شکل آب)، مارتین مک دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، کریستوفرنولان (دانکرک)، ریدلی اسکات (تمام پول دنیا) و استیون اسپیلبرگ (پُست). ولی جایزه مهم به فیلم «شکل آب» ساخته گیلرمو دل تورو تعلق گرفت.

نام تازه در این بخش ریدلی اسکات هست، تازه به این مفهوم که در بخش های دیگر نامش کمتر به چشم می خورد.

فهرستی از فیلم‌هایی که باید دید

کارگردان کهنه کار هالیوودی ولی با فیلم «تمام پول دنیا» خیلی همراستا با گلدن گلوب امسال بود؛ آیا که بعد از رسوایی های بازیگر مهم فیلمش یعنی کوین اسپیسی در فاصله کوتاهی همه صحنه های او را با بازی مجدد بازیگر تازه یعنی کریستوفر پلامر جایگزین کرد تا مورد تحسین بسیاری از حاضرین مراسم هم قرار بگیرد.

بخندید و بترسید

در بخش عالی ترین فیلم کمدی هم انتظارها بر این بود که با توجه به موفقیت های پیشین فیلم « برو بیرون» گوی طلایی به این فیلم برسد، ولی در این بخش هم اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود دور از انتظار بود و جایزه مهم را به فیلم «لیدی برد» داد.

فیلم از گرتا گرویگ که روایتگر داستان یک دانش آموز دبیرستانی و رابطه آشفته اش با مادرش است.

فیلم های «هنرمند فاجعه»، «من» و «تونیا» هم از دیگر نامزدهای عالی ترین فیلم کمدی بودند هر چند همگی در پشت سر فیلم لیدی برد قرار گرفتند.

در این بخش باید بازنده مهم را فیلم « برو بیرون» بدانیم که پیش از این توانسته بود نظر مثبت بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند، فیلم ترسناکی که بسیاری معتقدند آبروی این ژانر را می خرد هر چند حالا دستش از گوی طلایی دور مانده است.

خارجی های دیدنی

بهترین فیلم خارجی زبان هم جهت ما ایرانی ها حداقل به واسطه سابقه بردن جایزه بخش جذابی است.

این بخش هم شگفتی بزرگی به همراه داشت. فیلم خوب «بی عشق» تازه ترین ساخته آندری زویاگینتسف که اتفاقا مورد توجه بسیاری از منتقدان هم قرار گرفته بود شانس زیادی جهت بردن گوی طلایی داشت ولی در کمال تعجب این جایزه به فیلم « در محو شدگی» محصولی از کشور آلمان رسید.

یک زن شگفت انگیز (شیلی)، اول پدر را کشتند (کامبوج) و میدان (سوئد) هم از دیگر نامزدهایی بودند که در این مسابقه حضور داشتند.

در بخش سریال ها هم سریال «سرنوشت ندیمه» آن طور که انتظار می رفت جایزه مهم را به منزل برد، آن هم در حضور سریال هایی همچون «بازی تاج و تخت» و البته درام تازه «این ما هستیم» .

درخشش در تاریک ترین ساعت

دنیل دی لوئیس و تام هنکس دو نامی است که جهت هر فهرستی می تواند هیجان انگیز باشد، ولی در بخش عالی ترین بازیگر مرد جایزه مهم نه به این دو بازیگر مشهور که به صورت دوست داشتنی دیگری از دنیای سینما یعنی گری اولدمن رسید.

اولدمن به واسطه نقش آفرینی در فیلم «تاریک ترین ساعت» توانست این جایزه را از آن خود کند. دیگر نامزد مشهور این بخش هم دنزل واشنگتن بود.

در کمتر فهرستی از نامزدها می توانید ببینید که مریل استریپ حضور داشته باشد و جایزه مهم به او تعلق نگیرد.

گلدن گلوب امسال یکی از این دفعات معدود بود. آیا که جایزه عالی ترین بازیگر زن در حضور مریل استریپ به فرانسیس مک دورماند جهت فیلم « سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» رسید.

میشله ویلیامز جهت فیلم «تمام پول دنیا» و جسیکا چستین جهت فیلم « بازی مالی» هم از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

جام جم

واژه های کلیدی: جایزه | خارجی | سریال | بازیگر | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz